A BKIK közreműködésében lebonyolított pályázaton 38 vállalkozó részesült vissza nem térítendő támogatásban.
A 2024-ben kiírt vállalkozássegítő pályázat tapasztalatainak megbeszélésére gyűltek össze a józsefvárosi vállalkozók a VIII. kerületi H13 Kultpont közösségi terében november 12-én. A Józsefvárosi Önkormányzat által rendelkezésre bocsátott 50 millió forintos keretösszegből a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara közreműködésében lebonyolított pályázaton 38 vállalkozó részesült vissza nem térítendő támogatásban az idei évben.
A rendezvényen Pap Dénes, a BKIK VIII. Kerületi Tagcsoport elnöke köszöntötte a résztvevőket, aki elmondta, hogy a pályázatot az előzetes várakozásokon felüli érdeklődés kísérte, az elérhető keretet gyorsan kimerítették a kis- és mikrovállalkozások. Csókay Ákos a BKIK főtitkára hangsúlyozta, hogy ez a fajta együttműködés az önkormányzat, a kamara és a vállalkozók között példaértékű és olyan jó gyakorlatnak tekinthető, amit érdemes átvenni más kerületeknek, vagy akár vidéki településeknek is. A rendezvényen az önkormányzatot Pikó András, Józsefváros polgármestere és Sátly Balázs gazdasági alpolgármester képviselték. A kerület vezetői a projekt sikerét és tényleges társadalmi hasznosulását látva a képviselő-testület elé fogják terjeszteni javaslatukat, miszerint ebben az önkormányzati ciklusban minden évben kerüljön elkülönítésre a helyi iparűzési adóból minimum 50 millió forint, amelyre a BKIK-val egyeztetett témában és módon tudnak a helyi vállalkozók pályázni. Pikó András polgármester külön hangsúlyozta, hogy a kerület vezetőjeként pontosan látja, mennyit tesznek a vállalkozások a kerületért azzal, hogy itt működnek, itt végzik tevékenységüket, ezért indokoltnak és szükségesnek látja, hogy a partneri együttműködést erősítve visszajuttassanak egy részt a befizetett adókból.
Az eseményen résztvevő vállalkozások visszajelzéséből kiderült, hogy ezzel a projekttel „láthatóbbá”, megfoghatóbbá vált a BKIK tevékenysége, hiszen ingyenes tanácsadással, a teljes folyamaton való kíséréssel segítették a pályázókat, így a támogatás igénylésére pályázatíró nélkül is bárki vállalkozhatott. A kamara továbbra is elkötelezett a program folytatásában, a hasonló jó gyakorlatok kiterjesztésében és a pályázati lehetőségek minél szélesebb körű kommunikálásában.
Forrás: BKIK